Dünya’nın en geçerli dillerinden biri olan Fransızca, ülkemizde de oldukça talep gören ve bilinmesi değerli olan bir dil konumundadır. Öyle ki, bütün Dünya’da bu 30’ dan fazla ülke bu dili resmi dil olarak konuşmaktadır. Ayrıca Fransız şirketlerinin çokluğu ve Türkiye’ de ciddi yatırımlarının olması da bu dilin Türkiye’ de bilinmesi açısından önem arz eden bir başka etkendir.

Fransa’da dil kursu almak isteyen öğrenciler için çok sayıda alternatif mevcuttur. Bu opsiyonlar arasında özel dil kurslarının yanında üniversiteler bünyesindeki dil kursları da yer almaktadır. Fransızca kursu alınabilecek başlıca şehirler arasında; Cannes, Ambois, Paris, Nice, Marsilya, Vichy ve Rochelle gelmektedir.

Genel Fransızca dersleri haftalık 20, 25 ve 30 ders olarak değişmektedir. Eğitim süresi de minimum 1 haftadan başlamakta ve yaklaşık 1 seneye kadar ülkede eğitim alınabilmektedir.

Fransa’da farklı konaklama seçenekleri mevcuttur. Bunlar arasında en popüler olan aile yanında konaklama öğrencilere özellikle tavsiye edilir. Çünkü Fransız bir aile yanında kalarak öğrenciler dillerini daha rahat ve hızlı bir şekilde geliştirebilmektedirler. Ayrıca aile yanı konaklamalar, yurt konaklamalarına göre daha ucuz olan bir alternatiftir.

Dil okulu öğrencilikleri boyunca tıpkı kısa dönem İngiltere, Malta ve İrlanda İngilizce dil kursları gibi öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.

Fransızca’ yı C1 seviyesinde konuşabilen öğrencilere Fransız üniversitelerinin kapıları açılır. Bu çok büyük bir avantajdır çünkü Dünya’nın en kaliteli ve prestijli üniversitelerinde bedavaya eğitim görme şansı elde edilir.

Yöntem Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak Fransa’ daki bütün dil kursları ile çalışmaktayız. Güncel promosyonlu fiyatlar için lütfen size en yakın şubemizi arayarak detaylı bilgi alınız.