Dünya’da en çok konuşulan dillerden biri olan İspanyolca Dünya üzerinde 500 milyondan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Özellikle Güney Amerika’ da onlarca ülke tarafından tek konuşulan dil olması bu dilin öneminin ciddi şekilde artmasına neden olmuştur. Bunun yanında Türkiye açısından bu dilin çok önemli olmasının nedeni ülkemizde bu dili iyi konuşan insanların bir elin parmaklarını geçmiyor sayıda olmasından kaynaklanmaktadır.  Bunun için bu dili orta seviyede konuşabilen öğrenciler bile çok iyi işler bulabilmektedir.

İspanyolca kursuna gidilebilecek birçok ülke olmasına rağmen aksağın açısından  bu dili öğrenilebilecek en iyi ülke şüphesiz İspanya’ dır. Ancak vize sorunu yaşayan öğrenciler Arjantin gibi Güney Amerika ülkelerinde de İspanyolca öğrenebilirler. Kursun süresi 2 haftadan 1 yıla kadar değişebilmektedir. İspanya’da dil kursuna giden öğrenciler, Schengen vizesine sahip olacakları ve İspanya’ nın lokasyonundan ötürü  birçok Avrupa ülkesine de gitme şansını elde ederler.

İspanya’da İspanyolca kursu için tercih edilen en önemli şehirler; Madrid, Barcelona, Malaga, Valencia, Sevilla, Salamanca, Granada ve Tenerife olarak ön plana çıkmaktadır. En çok tercih edilen programlar ise; Genel İspanyolca, Yoğun İspanyolca ve İş hayatı için kullanılan İspanyolca olmak üzere temelde 3 çeşittir.

İspanya’ da dil kursuna giden öğrencilere çalışma izni verilmez. Konaklama için farklı alternatifler bulunmaktadır. Öğrencilere özellikle aile yanı konaklama tavsiye edilmektedir. Bu konaklama hem daha ekonomiktir hem de öğrenciler aile yanında  İspanyolcalarını daha hızlı ve kolay bir şekilde geliştirebilmektedirler.

İspanya dil okullarının fiyatları sürekli değişmektedir. Size özel en uygun ve güncel fiyatı alabilmek adına size en yakın Yöntem Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofisini arayarak fiyatlar ve diğer bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.