Ülkemizde gerek insanlarının sıcaklığı, gerek dilin kulağa hoş gelmesi gerekse ülkenin güzelliği bakımından İtalya’ya ve İtalyanca’ya çok ciddi bir sempati duyulmakta. Bunun için İngilizce bilen insanlar ikinci bir dil arayışı içinde İtalyanca’ yı İtalya’ da öğrenme yoluna gitmektedirler. Böylece Roma, Floransa, Venedik ve Siena gibi Dünya’ nın en güzel şehirlerinden birinde yaşama deneyimi de elde edinilmiş olur. Üstelik İtalya’ daki birçok dil okulları geziler de düzenledikleri için bu okullara eğitime giden öğrenciler ülkenin önemli şehirlerini de gezme fırsatı yakalanmış olur.

İtalyanca özellikle ülkemiz için de önemli bir dil olduğu için, zevk için öğrenilmenin ötesinde İtalya’ da dil eğitimi alındığında Türkiye’ ye dönüldüğünde iş bulma noktasında da önemli bir avantaj elde edilir.

İtalya’da gidilebilecek başlıca dil okulları; Scuola Leonardo da Vinci Roma, Studioitalia Roma, Dilit Roma olarak düşünülebilir.

Eğer siz de İtalya’da İtalya’nca kursu almayı düşünüyorsanız, Yöntem Yurtdışı Eğitim’ in size en yakın olan şubesini arayarak danışmanlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.