Malta, İtalya’nın güneyinde bulunan küçük bir Akdeniz ada ülkesidir. Doğal güzellikleri, iklimi ve dil okulları ile bilinen ülke, hepsini bir arada bulmak isteyen öğrenciler için çok ideal bir opsiyondur.

Malta da oldukça uygun fiyatlı dil okulları bulabilmek mümkündür.  Malta’nin İngilizce öğrencileri tarafından popüler bir ülke olmasının sebebi de zaten bu nispeten ucuz olan fiyatlarından kaynaklanmaktadır. Bu uygun olan fiyatlar karşısında ülkenin dil okulları kalitesinden şüphe etmeye gerek yoktur. Çünkü ülkenin dil okullarının önemli bir kısmı bütün dünyada şubesi bulunan zincir okullardan oluşmaktadır. Yerel okullar ise bu global zincir okullar ile rekabet etmek zorunda olduklarından kaliteyi yüksek tutmak zorundadırlar. Malta’nin Türkiye için iyi bir destinasyon olmasının bir diğer nedeni de Türkiye’ye sadece 2,5 saat uzaklıkta bulunmasıdır.

Malta geçmişte yaklaşık 1,5 asır boyunca İngiliz sömürgesi olduğundan ötürü ülkenin 2. Anadili İngilizce olmuştur. Durum böyle olunca, ülkedeki İngilizce okulları doğal bir gelişme sağlamıştır. Malta’da İngilizce eğitim görülebilecek özellikle St. Julians, Valetta ve Sliema şehirleri başta olmak üzere çok sayıda dil okulu mevcuttur. Malta’daki İngilizce kursları en alt seviyeden başlayıp en üst seviyeye kadar farklı alanlarda İngilizce eğitimi sunmaktadır.

malta dil okulları

Kurslar Genel İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS sınavı hazırlığı, 18 yaş altı yaz okulları, özel ders şeklinde olmak üzere birçok alanda verilmektedir. Eğitimler her pazartesi başlayıp 7’den 70’e olmak üzere her yaş grubu ve dil seviyesine uygun olmaktadır. Her öğrenci Malta’da eğitiminin ilk gününde İngilizce seviyesinin belirlenmesi amacı ile İngilizce sınavına girer. Sınav sonucuna göre tüm öğrencilerin İngilizce seviyelerinin benzer olduğu homojen sınıflar oluşturulur. Kursun başlamasından sonra ortalama olarak ayda 1 kere olmak üzere öğrencilerin dil seviyelerini ve ilerlemelerini ölçmek amacıyla sınav yapılmaktadır. Eğitim sonunda, öğrencilere okul tarafından İngilizce seviyelerini gösteren katılım sertifikası verilir.

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Malta’da İngilizce Kursuna gitmenin önemli avantajları vardır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • İngiltere, Amerika gibi ülkelere göre daha ekonomik okul seçenekleri
 • Türkiye’ye yakınlığı
 • Malta’da 90 gün üzeri bir İngilizce kursu programına katılan öğrenciler çalışma izni alabilmektedirler. Ancak unutulmamalıdır ki, çalışma izinleri 90 gün sonra başlamakta ve sadece part time (haftalık 20 saat) çalışma izni verilmektedir.
 • Schengen vizesi verildiğinden Malta dışında başka Avrupa Birliği ülkesi ülkelere de seyahat söz konusu olabilmektedir.
 • İkliminden dolayı tatil yaparmış gibi İngilizce Eğitimi almak mümkün olabilmektedir.

Size Uygun Okul Seçimi

Malta’da dil eğitimi almaya karar verdiyseniz ve sizin için en uygun Malta dil okulunu seçme noktasındaysanız mutlaka Yöntem Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın tecrübeli eğitim danışmanlarından bilgi almalısınız. Malta’da akademik ve odaklandığınız kariyer hedefiniz doğrultusunda İngilizce dil eğitimi görebileceğiniz çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Malta’da bütün dünyada şubesi bulunan global okullardan birinde İngilizce kursuna gidebileceğiniz gibi sadece Malta’da şubesi bulunan bir Malta dil okuluna da kayıt yaptırabilirsiniz. Malta’da dil eğitimi için düşünülebilecek başlıca dil okulları; LAL,EC, ACE, ESE, ELA, Atlas Language School, GV Malta, LSC, Am Language Studio, Club Class, Linguatime, Sprachcaffe olarak düşünülebilir. Ülkedeki bütün dil okullarında General English (Genel İngilizce), Akademik sınavlara (IELTS, TOEFL) hazırlanmak için dizayn edilen Akademik İngilizce ve iş hayatında hayatınızı kolaylaştırmak üzere dizayn edilen İş İngilizcesi programlarına katılabilirsiniz. Her hafta sınıflara yeni öğrenciler katılır ve sınıflar 15 kişiyi geçmez. Yaz ayları ülkedeki en yoğun dönemleridir.

En Ucuz Malta Dil Okulu

Malta dil okulları, diğer ülkelerdeki dil kurslarına göre daha ekonomiktir. Bütçe odaklı düşünen öğrencilerin bulabileceği en ekonomik İngilizce eğitimi veren ülke Malta’dır.

Malta dil okullarının sunduğu konaklamalı dil eğitimi paketleri sayesinde özellikle uzun vadeli düşünüldüğünde en ucuz olarak Malta’da İngilizce kursuna gidebilmek mümkün olmaktadır.

Ucuz Malta dil okullarının en büyük artısı, nispeten daha küçük olmalarından ötürü butik eğitim sunabilmeleridir. Ayrıca küçük okullar olduğundan maliyetleri düşürebilmektedirler. Bu düşük maliyetleri fiyatlarına da yansıtabilmektelerdir. Paket programların ucuz olmasının bir diğer nedeni de, konaklanılan yurt ve öğrenci evlerinde kalan kişi sayısının daha fazla olmasıdır. Bu da paket programın fiyatını aşağı çekebilen bir etkendir.

Ekonomik olarak Malta’da dil ve konaklamalı paket olarak program sunan başlıca okullar, EC English, LAL English, ELA Malta, Clubclass, ESE, ACE English, LSC olarak düşünülebilir.

Yaz dönemi haricindeki bir dönemde Malta’da bütün okullarda promosyon ve indirimler vardır. Malta’nın önde gelen dil okullarında da ekonomik şekilde İngilizce eğitimi almak mümkün olmakla birlikte, özellikle uzun dönemli kayıtlarda ciddi bir fiyat avantajı sağlanır.

Malta Yaz Okulları

Malta, dil eğitiminin yanında yaz tatilinizi yapabileceğiniz, Akdeniz ikliminin tadını çıkarabileceğiniz çok sıcak ve samimi insanların olduğu çok güzel ve keyifli bir ülkedir. Malta yaz dil okulları Kanada, Amerika, İngiltere, İrlanda, Yeni Zelanda ve İskoçya ile karşılaştırıldığında çok daha ekonomik bir opsiyondur.

Malta dil okulları yaz aylarında çok yoğun çalışır ve sınıflar çoğu zaman yüzde yüz doluluk oranı ile öğrencilere eğitim verirler. Malta AB ülkesi olduğu için Schengen vizesi almanızı gerektirir ve para birimi Euro’dur. Ancak yeşil pasaportu olan öğrencilerin bu üke için vize almalarına gerek yoktur. Ülkeye vizesiz girebilirler.

Malta’da öğrenciler tarafından en popüler destinasyonlar sırasıyla; St. Julians, Sliema ve Valetta olmak üzere sıralanmaktadır. Bu şehirlere ek olarak Malta Üniversite’sinin yer aldığı Gzira’da önemli bir şehirdir. Malta yaz dil okulları oldukça kaliteli İngilizce eğitimi ile muhteşem Akdeniz iklimini birleştirebilen tek ülke olduğu için, öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirirken hem de tatil yapabilirler.

Yorumlar

Malta dil okulu yorum ve geribildirimlerinde çok yüksek bir memnuniyet oranı vardır. Malta’da eğitim gören çok sayıda öğrenci, Malta’da aldığı eğitimden oldukça memnun bir şekilde ülkesine dönmekle kalmamakta, yurtdışında İngilizce eğitimi almayı planlayan kişilere de Malta’da eğitim almayı önermektedir.

Malta’da en büyük şikayet konusu, Yaz dönemlerinde Malta’da İngilizce programına katılan kişilerin insan yoğunluğundan rahatsız olmalarıdır. Ancak bu durum, bütün anadili İngilizce olan ülkelerde de geçerlidir.

Yöntem Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Malta’da eğitim görmüş öğrencilerimizin Malta dil okulu geribildirimlerini çok önemsiyoruz. Malta’da eğitim planı yapan potansiyel öğrencilerimize, geçmişte Malta’da eğitim görmüş her türlü Malta dil okulu yorumları ve düşüncelerini düzenli aralıklar ile paylaşıyoruz.

Malta Dil Okulları her şey dahil olarak fiyat verir

Malta dil okulları çoğu zaman her şey dahil olarak fiyat verir. Bu eğitim paketleri; haftalık 20 veya 30 ders İngilizce dersleri, bir ile dört kişi arası değişen odalarda konaklama, kayıt ücreti, eğitim kitapları ücreti, Malta’da kullanılmak üzere kullanılacak sim kart ve bazen de spor salonu üyeliğinden oluşur.

Okullara göre ciddi promosyonlar verilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, ESE English uzun dönem kayıt olan öğrencilerine Türkiye Malta arası gidiş dönüş uçak bileti hediye etmektedir.

Paket Fiyatlar

Akdeniz’in en güzel adası olan Malta’da Yöntem Yurtdışı Eğitim’in resmi temsilcisi (adadaki bütün okulların resmi temsilciliğini yapmaktayız) olduğu Malta dil okullarında İngilizcenizi ilerletebilirsiniz. Malta dil kursu ile İngilizce Eğitiminizin yanında adanın doğal güzelliklerinin ve eğlenceli hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

Malta dil okulları, yaşı ne olursa olsun 7’den 77’ye her öğrenciye her İngilizce seviyesinde ve istenilen sürede İngilizce kursları sunar. Öğrenciler İngilizcelerini geliştirmiş bir şekilde ve yüksek memnuniyet oranıyla Türkiye’ye geri dönerler.

Malta’da İngilizce eğitimi sadece yaz aylarında olmamakla birlikte, kış döneminde de ciddi sayıdaki öğrenciye’de eğitim verilir. Malta, bir Akdeniz adası olduğu için özellikle sıcak iklimi seven öğrenciler, özellikle kış dönemlerinde ülkeyi ikliminden ötürü tercih etmektedir.

Neler Dahil?

 •  Malta’da bütün Dünya’da yaygın bir şekilde kullanılan Euro para biriminde fiyat sunulup eğitim paket fiyatınız bu fiyata dahildir. Ayrıca  ülkedeki bütün yaşam giderleri Euro para biriminden yapılır.
 •  Bütün ülkelerde olduğu gibi Aile yanında konaklama veya yurt konaklama seçenekleri sunulmaktadır ve alacağınız fiyata bu konaklamanız dahil olur.
 • Eğitim kitapları
 •  Bazı okullarımızda – yukarıda belirtildiği gibi ESE buna örnektir – 12 ya da 24 hafta Malta dil eğitimi kayıtlarında fiyata gidiş-dönüş uçak bileti dahil olabilmektedir. Ancak bu promosyonu uygulayan çok fazla okul yoktur.
 •  Bazı okullarda Beach Club ya da fitness center üyeliği verilmektedir. Özellkile Fitness Center üyeliği öğrenciler tarafından çok rağbet görmektedir.
 • Aile yanında konaklama seçeneği alınırsa hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu tüm öğünler fiyata dahil olabilir. Ancak yemek almadan da aile yanında kalmak mümkündür. Bu durumda fiyat daha düşecektir.
 • Malta dil eğitimi süresince istediğiniz zaman bizi arayabilir, bizden ve okulunuzda hiç para ödemeden danışmanlık alabilirsiniz.
 • İlk gün ve düzenli aralıklar ile yapılan seviye belirleme testi
 • Okulun ilk haftası yapılan Hoş geldin partisi, oryantasyon amaçlı şehir turu ve eğitiminizi tamamladıktan sonra düzenlenen mezuniyet partisi.
 • Dil okulları içinde ve yurtlarda ve aile yanında kalırken kullanabileceğiniz ücretsiz Wi-Fi
 • Eğitiminizin sonunda verilen Kurs bitirme Sertifikası ve Başarı Sertifikası
 • Havalimanına Ücretsiz karşılama ve dönüşte de yine ücretsiz biçimde havalimanına bırakma
 • Not: Okulların düzenlediği bazı geziler ve seyahat sağlık sigortası paket kapsamında değildir.

Aşağıdaki fiyatlar genel bilgi amaçlı verilmiştir. Fiyatlar anlık değişebilmekte olup  en doğru fiyat bilgisi için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

ESE Paket Fiyatları

 • 4 hafta : 1545 Euro
 • 8 hafta : 2285 Euro
 • 12 hafta : 3355 Euro uçak biletleri promosyon olarak ESE tarafından verilecektir.
 • 24 hafta : 6235 Euro uçak biletleri promosyon olarak ESE tarafından verilecektir.

Linguatime Paket Fiyatları

 • 4 hafta : 1220 Euro
 • 8 hafta : 2115 Euro
 • 12 hafta : 3010 Euro
 • 24 hafta : 5410 Euro

EC English Paket Fiyatları

 • 4 hafta : 1490 Euro
 • 8 hafta : 2855 Euro
 • 12 hafta : 3989 Euro
 • 24 hafta : 7565 Euro

LAL – IELS Paket Fiyatları

 • 4 hafta : 1150 Euro
 • 8 hafta : 1700 Euro
 • 12 hafta : 3230 Euro
 • 24 hafta : 6090 Euro

ClubClass Paket Fiyatları

 • 4 hafta : 1330 Euro
 • 8 hafta : 1915 Euro
 • 12 hafta : 2455 Euro
 • 24 hafta : 4885 Euro

Malta dil okulları güncel fiyatlarını ve tüm okulların listesini görmek için sayfamızı ziyaret edin.