Son yıllarda Avrupa’nın yükselen ülkesi olan Polonya, Almanya’nın arka bahçesi olarak biliniyor. Özellikle  10 yılda oldukça büyük sanayi ve hizmet şirketlerinin yatırım yaptığı Polonya’da ülkemizde son yıllarda üniversite okumak oldukça popüler hale gelmiştir. Bunda en büyük etken Ülkenin Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen  özellikle batı ülkelerine göre düşük kalan eğitim ve yaşam masrafları gösterilebilir.

Polonya’ya  İngilizce dilinde üniversite eğitimine gidilebileceği gibi öğrenci sırf İngilizce eğitimi almak için de gidebilir. Bu seçenek seçilirse, ülkenin bir üniversitesinde İngilizce Hazırlık kursuna yazılmak mümkündür. Program bitirilince de üniversiteye devam etme zorunluluğu yoktur. Durum  böyle olunca ülke İrlanda , İngiltere, Malta ve Amerika gibi ülkelere dil okuluna gitmek isteyip te ekonomik anlamda bunu karşılayamayan öğrenciler için ciddi bir alternatif konuma gelmiştir.

Polonya’da gidilebilecek üniversitelerin sayısı oldukça yüksek olmakla birlikte özellikle Varşova, Krakow ve Poznan şehirleri öğrenciler tarafından popüler hale gelmiştir.

Polonya ile ilgili gerek Üniversite gerekse Dil eğitimi almak istenirse Yöntem Yurtdışı Eğitim’in danışmanlarını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.