8-18 Yaş Arası Yaz Okulu Programları

Her sene lise öğrencileri,  okullar kapandıktan sonra yaz  tatillerini yurtdışında geçirerek hem dillerini geliştirmeyi hem de farklı milletlerden insanlar ile tanışarak ufuklarını geliştirmeyi amaçlarlar. Bu amaçları doğrultasında gençler yurt dışına yaz kampına gitmeyi tercih eder. Bu programa katılan öğrenciler çok  genç oldukları için özellikle dil gelişimi  ve özgüven konusunda ciddi bir gelişim kaydederler. Kısaca,  8-18 yaş aralığındaki gençler için dizayn edilmiş bu programlar gençlere hem kişisel gelişimleri hem de yabancı dil gelişimleri açısından hayatta sürekli yararlanacakları kazanımlar elde ettirirler.

8-18 Yaş Arası Yaz Okulu Programları Detayları

Bu yaz okulları için hemen hemen bütün okullarda aşağıdaki detaylar ortaktır:

  • Haftalık 20 derslik sabah dersi programları vardır ve her bir ders yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.
  • Sınıflarda 15 kişiden fazla öğrenci bulunmaz
  • Konaklama bu yaş grubu için oldukça hassas bir konudur. Bunun bilincinde olan okullar öğrencilere maksimum güvenlikli yaşam alanları sunmaktadır. Şöyle ki, öğrencilerin konaklayacağı yerler genelde üniversite ve lise kampüsleri olmakta ve öğrenci yatacağı yurdu  ile ders aldığı yer arasındaki mesafeyi yürürken kampüsten dışarı çıkmasına gerek kalmamaktadır.
  • Öğrencilerin yiyeceği 3 öğün yemekler de bu kampüslerin içinde olan yemekhanelerden temin edilmektedir. Yani öğrencinin İngiltere’de günlük ihtiyaçlarını karşılarken çok güzel, geniş ve yeşil olan okul kampüslerinden dışarı çıkmalarına bile gerek yoktur.
  • Öğrenciler içerisinde öğrenciye özel banyosu olan tek kişilik odalarda konaklayabileceği gibi dilendiğinde oda başka bir öğrenciyle paylaşılarak okul maliyeti  düşürebilirler. Burada oda arkadaşı yabanci bir öğrenci de seçilebilir. Böylece öğrenci için İngilizcesini pratik edecek bir ortam da oluşturulmuş olur.
  • Tüm odalarda Masa, yatak, dolap ve sandalye bulunmaktadır.
  • Odalar her hafta görevlilerce temizlenmekte olup bu işlem için hiçbir şekilde ekstradan ücret ödenmesine gerek

8-18 Yaş Arası Yaz Okulu Programlarına Hangi Ülkelerde Gidilebilir

Türkiye’den yaz okuluna gidilebilecek birçok ülke olmakla birlikte bunlardan en popüler olanları; İngiltere, Kanada, Amerika olarak sıralanabilir. Ancak bunların yanında, Fransa, İspanya, Malta, İtalya ülkelerine de ülkemizden çok sayıda öğrenci yaz okulu programlarına gitmektedir.

8-18 Yaş Arası Yaz Okulu Programları Eğitim Detayları

Tüm yaz okulları öğrencilerin dil seviyelerini geliştirmenin yanında, STEM, Kodlama, Futbol Dersleri, Tenis, Basketbol gibi bilgi ve sosyal ilişkilerin geliştirileceği aktiviteler de sunarlar. Bu sayede öğrenciler hem eğlenip hem öğrenerek sosyal ilişkilerini geliştiren bir ortamda yazlarını efektif bir şekilde geçirmiş olurlar.

Öğrenciler bu yaz programlarına tek başlarına katılabilecekleri gibi anne , baba ya da her ikisi ile de katılabilirler.  Aile ve Çocuk yaz programları denen bu yaz kampı türü için size en yakın ofisimizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yaz kampı kapsamında öğrenciler üstteki yaz okulu tiplerinin yanında tematik ve akademik olarak bilinen tipte yaz kamplarına da gidebilirler. Tematik kamplar; öğrencilere sosyal sorumluluklar yüklenildiği ve bu sosyal sorumluluk projelerinde öğrencilerin aktif bir şekilde çalışmalarının istendiği tipteki yaz okullarıdır. Diğer taraftan akademik yaz okulları ise, öğrencilerin ülkedeki çok iyi üniversitelerden ders alarak üniversite hayatı hakkında daha çok genç yaşta bir bilgi sahibi olunmasını amaçlamaktadır.

Okullarda sabah derslerinden sonra aktiviteler ve geziler olmaktadır. Haftada en az 2-3 kere bütün gün süren geziler olmaktadır. Bu geziler farklı şehirlere yapılmaktadır. Tam gün gezilerinin yanında haftada 2-3 kere de sinema, müze, tiyatro gibi yarım gün gezileri de bulunmaktadır. Bu gezilerin hepsinde öğrencilerin başında deneyimli öğretmenleri olacağı için, öğrencilerin bulunduğu ülkenin dilini pratik yapmak için de geziler iyi bir şans teşkil eder.

Yaz okulları çok uzun sürmemekle birlikte 6 haftayı geçmez.  Yaz okulları için başlıca çalıştığımız okullar şu şekilde sıralanabilir:

Embassy Summer, FLS international, Studio Cambridge, Kaplan International – English for Teens, St. Giles Juniors, Stafford House Junior, Humboldt, British Study Centres, University of Toronto New College, Did , Oxford Royale Academy, Skola,  Kings Young Learners, LSI Junior Courses, CES Junior Courses, Bayswater College, Twin International  ve ILSC Junior Courses olarak öne çıkmaktadır.

Daha önce de belirtildiği gibi 8-18 Yaş arası yaz okulları hassas bir konudur. Okul ve ülke seçimi süresinde ideal olarak ofislerimizden size en yakın olanını arayarak detaylı bilgi almak üzere randevu oluşturulması şiddetle tavsiye edilir.