Neden Yurtdışında Üniversite

Hızla globalleşen Dünya’da artık öğrenciler için bilgiye erişim çok daha kolaylaşmış ve öğrenciler için rekabet çok daha artmıştır. Bundan 20 yıl önce iyi bir iş bulabilmek için Lise mezunu olmanın yettiği durumlar olmasına rağmen bugünün Dünya’sında Üniversite mezunu olmak oldukça sıradan bir meziyet haline gelmiştir. Durum böyle olunca, bu yükselen rekabette öğrenciler kendilerine avantaj sağlayabilmek için giderek daha fazla farklı  yollara gitmeye başlamışlar, Yurtdışında Üniversite eğitimi almak, öğrencilerin kendilerine katabileceği en büyük artı olarak günümüz Türkiye’sinde hiç olmadığı kadar popüler hale gelmiştir.

Geçmişte Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi Türkiye’nin en prestijli üniversitelerine giremeyen öğrencilerin rotayı çevirdiği yurtdışındaki üniversiteler artık bu üniversitelere girebilen öğrenciler tarafından da ciddi anlamda düşünülmeye başlanmıştır. Özellikle özel üniversiteler ile karşılaştırıldığında Anglo Sakson ülkelerindeki maliyetler ile Türkiye’deki maliyetler başa baş gelmeye başlamış; Rusya, Ukrayna, Almanya ve Polonya gibi ülkeler ise maliyet ve kalite anlamında Türkiye’deki birçok  özel üniversiteye üstünlük sağlamaya başlamıştır.

Yöntem Yurt Dışı eğitim olarak Dünya’nın bütün ülkelerine Üniversite ya da Master için öğrenci yollamaktayız. Gönderdiğimiz bütün ülkelerin diğerlerine rekabet üstünlüğü bulunmakla birlikte öğrencilerin kararını verirken temelde baktıkları değişken eğitim fiyatları olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle İngilizce konuşulan ülkelerde  master yapmak ya da üniversite okumak (Kanada, İngiltere, Amerika, Avustralya ve İrlanda)  ile Rusya, Polonya, Ukrayna, İtalya, Litvanya, Almanya gibi ülkelerde master yapmak arasında ciddi fiyat farkı ortaya çıkmaktadır.

Bunun yanında İngiltere’de Yüksek Lisans süresinin sadece  1 yıl olması, Kanada’nın Üniversite okuyan öğrencilere vatandaşlık kapılarını açması gibi artılar her ülkenin kendine has ciddi artıları olduğunu göstermektedir. Yurtdışında Türkiye’de var olan bütün alanlarda eğitim alınabilir. Ancak en çok tercih edilen alanlar; Bilgisayar/Yazılım mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği,  Endüstri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Mimarlık, Psikoloji, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, İşletme, Pazarlama, Ekonomi ve Uluslararası İşletme, Finans, Uluslararası İlişkiler, Hukuk  ve son olarak Rusya ve Ukrayna’da ise Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık olarak ön plana çıkmaktadır.

Size Üniversite Başvurularında Nasıl Destek Olabiliriz?

Yurt dışındaki yüzlerce üniversitenin resmi temsilcisi olarak size şartlarınız uyduğu takdirde direkt kabul alacak bütün yazışmaları yapmaktayız. Öğrencilerimiz bu okullara bizim vasıtamızla başvurduklarında hiçbir şekilde danışmanlık ücreti ödemedikleri gibi bütün işlemleri bizim hallediyor olmamız nedeni ile öğrencilerimizin hata yapma olasılıklarını da ortadan kaldırmış olmaktayız. Ayrıca öğrencilerin vizeleri, konaklama ayarlanması, ülkeye gittiklerinde desteğin devamı gibi hizmetleri de yaptığımız için öğrenciler ciddi bir iş yükünden kurtulmuş olmaktadırlar.

Yöntem Yurtdışı Eğitim olarak özellikle Rusya Üniversiteleri’nin Türkiye’deki tek resmi temsilcisi olarak Rusya’da 4 farklı şehirdeki Türk ekibimiz ile Rusya’ya üniversite okumaya giden öğrencilere sürekli destek olmaktayız.

Üniversite ya da Yüksek Lisansa Yolladığımız Ülkeler Hangileri

Dünya’da bütün ülkelere yüksek lisans ya da üniversite eğitimine öğrenci yollamanın yanında, en popüler  ülkeler aşağıdaki gibidir:

 • Amerika
 • İngiltere
 • Kanada
 • Avustralya
 • İrlanda
 • Rusya
 • Ukrayna
 • Polonya
 • Almanya
 • İtalya

Yurtdışında Üniversite Alacak Öğrencilerin Sıkça Cevap Aradığı Sorular

 • Çoğu üniversite Eylül ayında öğrenci kabulünün yanında Ocak – Şubat aylarında da üniversiteye başlayabilirler.
 • Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler öncesinde Üniversite’nin bünyesinde dil kursuna giderek dillerini geliştirdikten sonra Üniversiteye başlayabilirler. Öğrenciler dilerse, Üniversitelerinin anlaşmalı oldukları Özel dil kurslarına da gidebilirler.
 • Özellikle İngiltere’de not ortalaması düşük olduğunda Üniversiteye giremeyecek öğrenciler için Foundation adı verilen 1 yıllık programlar dizayn edilmiştir. Öğrenci bu programlara giderek Üniversite eğitimine başlayabilir.
 • Danışmanlarımızın sizi yönlendireceği bütün üniversitelerde YÖK denkliği mevcuttur.
 • Ülkeye göre eğitim süreniz değişmektedir. Örnek vermek gerekirse, İngiltere ve Avustralya’da üniversite Lisans eğitimi 3 yıldır. Bunun yanında gene İngiltere’de yüksek lisans / Master sadece 1 sene sürmekte olup Amerika, Kanada, Rusya ve Polonya gibi ülkelerde gene 2 yılda master programları tamamlanır. Konu ile ilgili en doğru ve detaylı bilgiyi lütfen danışmanlarımızı arayarak elde ediniz.
 • Yurtdışında Üniversite eğitimi almak için Türkiye’de üniversite kazanmış olmanıza ( Almanya ve Avusturya hariç ) veya Üniversiteye giriş sınavında belirli bir puan elde etmenize hiçbir şekilde gerek yoktur.
 • Yurtdışında eğitim almak, sanıldığı kadar maliyetli değildir. Örnek vermek gerekirse, Rusya’da yıllık 1800 USD’a  YÖK tarafından denklik alabileceğiniz kaliteli bir üniversiteden eğitim alabilirsiniz. Bu Türkiye’deki bütün özel üniversitelerden daha ucuza gelen bir rakamdır.